Już dziś rozpoczyna się akcja organizowana pt. Fashion Revolution Week 2017 Poland. Trwać będzie w dn. 24-30.04. Każdy z Was może dołączyć. Akcja ma miejsce na Instagramie. My dołączamy i zachęcamy i Was 🙂 

Dokładnie cztery lata temu zawaliła się fabryka zajmująca się produkcją odzieży – Rana Plaza w Bangladeszu. Całe wydarzenie ma na celu uświęcić pamięć o tysiącu ofiar tej katastrofy. Sięgnijcie po film „The True Cost” traktujący o tej tragedii i dowiedzcie się więcej.

15317736_709007902581442_8487109602690063067_n

Inicjatywa, która powstała w Wielkiej Brytanii zawitała również do Polski. Założycielką organizacji Fashion Revolution jest Carry Sommers.

Osoby stojące na czele tej organizacji chcą by przemysł mody zwracał uwagę na to w jaki sposób traktowani są oraz w jakich warunkach pracują osoby przy produkcji odzieży. Zwracają uwagę na środowisko, kreatywność i zyski. Wierz w branżę mody ceniącą ludzką pracę i ludzi. 

Fashion Revolution Week ma za zadanie pomóc konsumentom w podejmowaniu mądrych decyzji zakupowych.

Podczas tego tygodnia stawiajmy na zmianę, która może być możliwa dzięki zaangażowaniu nas wszystkich – zarówno sprzedających, jak i kupujących. Badźmy ciekawi i świadomi!

Proste zdanie przyświęcające całej akcji to: „KTO PRZYCZYNIŁ SIĘ DO PRODUKCJI MOICH UBRAŃ?”  I mamy na myśli kto je szyje, gdzie się to odbywa i w jakich warunkach.

Pokażcie, że nie jest Wam wszystko jedno, skąd pochodzą ubrania i dodatki, które nosicie. Pytajcie marki bezpośrednio! 

Przyłączajcie się do akcji już dziś i wrzucajcie zdjęcia swoich ulubionych ubrań na lewą stronę z widoczną metką i dodawajcie hashtag akcji: #whomademyclothes #fashionrevolution. 

My podpisujemy się pod projektem i wspieramy całym sercem! 

 

 

 

- Ilość Komentarzy