Koszulki z przesłaniem to gorący trend, ale nie tylko. Sposób, w jaki się ubieramy, ma wyrażać naszą osobowość. Dzięki tym subtelnym przekazom, czy odważnym sloganom znajdujących się na t-shirtach,  mamy okazję określić również swoje poglądy. 
Modę tę w tym sezonie wykreował Dior na swoim pokazie SS 2017 z osławionym już t-shirtem ” We should all be feminists”. Noszą ją dosłownie wszyscy. Co ciekawe istnieje już na nią lista zapisów, jak na kultową torebkę Hermesa. Pojawiła się na wielu okładkach znanych pism modowych od Vogue, Harper’s Bazaar po Elle.
Dior SS2017 catwalk

Dior SS2017 catwalk

Rihanna, Instagram @badgalriri

Rihanna, Instagram @badgalriri

Chiara Ferragni, theblondsalad.com

Chiara Ferragni, theblondsalad.com

Idąc tym tropem powstało wiele chwytliwych, porywających, kokieteryjnych czy zabawnych haseł na t-shirty.
Kolejną z prekursorek noszenia tego typu koszulek jest nie kto inny jak – Cara Delevingne. To ona zaczęła ponownie produkować i sprzedawać #thefutureisfemale t-shirt oraz bluzę.
the-future-is-female-the-famous-vintage-feminist-t-shirt-design-at-the-centre-of-a-high-profile-row-body-image-1449482002

Instagram: @caradelevingne

Jednak prawdziwą matką pomysłu koszulek z przekazem jest Katharine Hamnett, na której projekty na pewno nie raz się już natknęliście.  Tworzyła po to, aby zwrócić uwagę na politykę i działania władzy. Obecnie pieniądze ze sprzedaży Jej projektów przekazywane są np.uchodźcom czy wspierają kampanię przeciw niewolnictwie.

 

Katharine Hamnett t-shirts

Katharine Hamnett t-shirts

W jednym z wywiadów dla ID powiedziała coś bardzo ważnego: „Koszulki są świetne, ale tak naprawdę niczego nie zmieniają. Musisz podjąć jakąś konstruktywną akcję w innych dziedzinach swojego życia, samym noszeniem T-shirtu, nic nie zdziałasz”.

katherine-hamnett-isback-01

Katharine Hamnett t-shirts, www.katharinehamnett.com

Na polskim rynku również pojawiły się takie projekty. Hasła #pussypower, czy „My body, my choice” pojawiły się w 2016 roku na t-shirtach naszej polskiej  marki Local Heroes. W tym sezonie kreuje je również m.in. Echo.

t-shirt-girl-gang

Echo t-shirty

Naszą specjalną selekcję znajdziecie tutaj:

Jesteśmy pewni, że ten trend pozostanie z nami przez kilka kolejnych, jak nie kilkanaście sezonów.

- Ilość Komentarzy