Chyba każda z nas zna to uczucie. Z rozczarowaniem i lekkim niepokojem podnosisz głowę z poduszki, dzwoni budzik – jak zwykle za wcześnie. Pozwalasz sobie na drzemkę. „Jeszcze 5 minutek”, „no dobrze może nawet 10…”.  Chwilę później zrywasz się na równe nogi i wtedy zaczyna się mordercza walka z czasem. Szybka kąpiel, poranny makijaż i dylemat życia pt. „nie mam w co się ubrać”. Czy jest jakiś sposób na nasze poranne kobiece dramaty? Wystarczy wykonać kilka kroków.

1. Zaplanuj wcześniej

Zamiast tracić czas na nerwowe komponowanie zestawu ubrań, już wieczorem pomyśl w czym miałabyś ochotę wyjść jutro. Nie zapomnij spojrzeć w kalendarz! Jeśli po pracy zaplanowałaś ważne spotkanie pomyśl o eleganckiej wieczorowej alternatywie.

https://www.mustache.pl/ona/odziez/plaszcze/pa-101-amarant

2. Czego oko nie widzi

Twoje samopoczucie zależy od każdego elementu stroju.  Źle dobrana bielizna sprawi, że cały zestaw będzie wyglądał niedbale, a jednocześnie Ty będziesz z pewnością odczuwała dyskomfort.

_MG_2220-m

3. Przygotuj się na zamiany

Mówi się, że „kobieta zmienną jest”. Dokładnie tak jak… pogoda! Zanim zaplanujesz „wielkie wyjście” sprawdź prognozę pogody i na wszelki wypadek spakuj do torebki parasol.

4. Dopracuj szczegóły

Jak mawiała Coco Chanel „Zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zdejmij jedną rzecz”. Stylowe dodatki bez wątpienia nadadzą stylizacji nietuzinkowego charakteru. Zanim jednak w pośpiechu przekroczysz granicę dobrego smaku, podczas planowania outfitu pomyśl o doborze dodatków. W tym przypadku najczęściej sprawdza się powszechnie znana prawda „im mniej, tym lepiej”.

obrecz-ora-lace-silver-6ea1c8

5. Zorganizuj 

Zestaw wybrany? Teraz pozostało go tylko uprasować i odwiesić na honorowe miejsce. Poszukiwanie wcześniej wybranych elementów garderoby wśród sterty innych ubrań może okazać się naprawdę stresujące. Szczególnie kiedy za kilka minut może uciec Ci ostatni autobus.

 

- Ilość Komentarzy