Firmowe jajeczko, śniadanie wielkanocne, obiad wielkanocny, kolacja wielkanocna, poprawiny obiadu wielkanocnego u babci i tradycyjne „zjedz jeszcze kochanie” pomiędzy pytaniem o to czy masz już jakiegoś kawalera, a kolejną porcją mazurka. Nagle Mazurek wymyka się spod kontroli i spada oczywiście stroną z polewą czekoladową wprost na nową sukienkę. Wpadasz w panikę, a wtedy Twój młodszy brat zaczyna się śmiać i karma wraca bo oblewa białą koszulę czerwonym winem! To tylko przykładowy scenariusz pięknej katastrofy przy stole, dlatego przygotowaliśmy dla Was poradnik na pozbycie się świątecznych plam! 

  1. PLAMY PO JAJKU mogą być najczęstszą plamą podczas tych świąt. Usuniesz je przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem amoniaku, a następnie piorąc w proszku.
  2. PLAMY Z CZEKOLADY namocz plamę w ciepłym mleku aż do rozpuszczenia się czekolady. Następnie wypierz ubranie jak zwykle.
  3. PLAMY Z TŁUSZCZU musisz zatłuszczone miejsca trzeba posypać mąką albo talkiem i poczekać, aż wchłoną tłuszcz.
  4. PLAMY PO CZERWONYM WINIE posyp plamę solą i zamocz ubranie w zimnej wodzie, później wypierz normalnie w pralce.
  5. PLAMY Z TRAWY wiosenna pogoda bywa zdradliwa, a szczególnie buty wizytowe w połączeniu z trawą, kto z nas nie zazielenił ulubionego ubrania? Aby pozbyć się śladu upadku musisz zwilżyć plamy alkoholem lub rozcieńczonym amoniakiem, odczekać, a następnie potem spłukać zimną wodą. Plamy z trawy można także usunąć szmatką zmoczoną w wodzie utlenionej z dodatkiem amoniaku. Absolutnie nie zmywaj wodą, ponieważ wtedy tylko pogorszysz sprawę!

 

- Ilość Komentarzy